🌎 22 травня світ відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття з метою привернення уваги до проблем щодо збереження біологічного світу.

👆 Сьогодні лише невеликий відсоток населення планети розуміє, що саме від біорізноманіття залежать різні аспекти життя: від кліматичної стабільності та якісних харчових продуктів до безпечного життя кожної людини. Саме тому так необхідно слідкувати за збереженням на нашій планеті різних екосистем.

‼ Важливість біорізноманіття нашої планети важко переоцінити. Воно є необхідним для життя кожної живої істоти та нормального функціонування різних систем нашої планети. 😱 Проте компоненти біологічного різноманіття використовуються людством настільки інтенсивно, що природні ресурси вичерпуються набагато швидше, ніж очікувалося, та безслідно зникають. У результаті, велика кількість видів та екосистем перебувають під загрозою повного зникнення із лиця Землі.

🍃 Сам термін «біорізноманіття» означає комплекс всіх видів живих організмів. Сюди входять бактерії, гриби, рослини та тварини. До біологічного різноманіття нашої планети відносять близько 9 000 000 біологічних видів. Однак тільки 5-та частина з них описана людством. Водночас щогодини на нашій планеті зникає 2-3 види живих організмів. У наслідок того, що кількість видів рослин та тварин зменшується, екосистеми Землі деградують та знищуються. Земельні угіддя перетворюються на пустелі, умови життя для різних видів суттєво погіршуються.

🐜 Навіть найменший організм має надзвичайне значення для цілісності екосистеми та є невіддільною ланкою у ланцюжку живлення. І варто лише одному невеличкому елементу від’єднатися, щоб почали страждати інші складові екосистеми. Сьогодні більш ніж половина всіх екологічних систем використовуються нераціонально та зазнають деградації.

😱 Як би парадоксально це не звучало, але саме людська діяльність, яка існує тільки завдяки природним послугам, є найбільшою для них загрозою:

☑️ Зміна та повне знищення оселищ проживання. Великі площі земель перетворюють під сільськогосподарські угіддя, їх використовують для промисловості та побутового використання людиною. Також змінюються водні системи для розвитку гідроенергетики, створення систем іригації тощо.

☑️ Велика кількість видів тварин та рослин знаходиться під загрозою зникнення через надмірне використання людиною. Цілі популяції просто не встигають відновлюватися.

☑️ Забруднення. Оскільки людство використовує надмірну кількість пестицидів, інсектицидів, гербіцидів, а також сприяє постійному збільшенню викидів промислового та побутового характеру, екосистеми забруднюються та загрожують життю різних видів тваринного та рослинного світу.

☑️ Кліматичні зміни відбуваються через надмірний рівень парникових газів та загрожують нормальній життєдіяльності.

Мапа Google